Kanada

Dünyanın her bölgesinden insanın bir arada olduğu huzurlu bir ülkede İngilizce öğrenmeyi amaçlıyor aynı zamanda da güvenli, yeşil ve samimi bir ortamda dünyanın en büyüleyici manzaralarına yakın bir konumda eğitim görmek istiyorsanız Kanada’dan daha iyi bir seçenek olamaz.

Kanada, olağanüstü sanatsal ve kültürel olanakları, göz alıcı doğası heyecan verici gece hayatı olan güvenli ve kozmopolit bir ülkedir. Geniş parklar, harika plajlar, kolay ulaşım sistemi ve temizlik Kanada’yı örnek bir ülke yapar.

Modern dil eğitimi teknolojileri, çok amaçlı öğrenci tesisleri ve alanında uzman öğretmenler ile Kanada, öğrenciler tarafından büyük ilgi görüyor. Bol fırsatları, insani yasaları ve fütüristik yönetim politikalarıyla Kanada, her yıl ortalama 180.000 öğrenciyi ağırlıyor. Kanada tüm dünyada en eğitimli insanların yaşadığı ülke konumundadır. Kanada yüksek dereceli bazı üniversitelere de ev sahipliği yapmaktadır. Öğrenciler ve ebeveynleri Kanada’nın dünyanın en güvenli ülkeleri arasında olduğunu bilmeliler. Kanada, en güvenli ülkeler 2019 Küresel Finans sıralamasında dünyanın en güvenli 20 ülkesi arasında yer alırken, Kanada’da yaşayan insanların %82’den fazlası geceleri kendilerini güvende hissediyor. Ekonomi ve Barış Enstitüsü’nün 2019 Küresel Barış Endeksi, Kanada’yı dünyanın en barışçıl 10 ülkesinden biri olarak sıralamaktadır.

Eğitim Kalitesi

Öğrencilerin Kanada’ya gelmeyi seçmelerinin en büyük nedenlerinden biri, Kanada eğitiminin kalitesidir. Kanada üniversiteleri ve kolejleri uluslararası sıralamalarda sürekli olarak üst sıralarda yer alır. 17 Kanada üniversitesi 2020 QS Dünya Üniversite Sıralaması’nda ilk 500’de yer almaktadır. Kanada’da eğitim çok değerlidir.

Yüksek Yaşam Kalitesi

Kanada, dört yıldır Yaşam Kalitesi En İyi Ülkeler Sıralamasında 1. sırada yer almaktadır. Ayrıca insani gelişmenin üç temel boyutunu değerlendiren BM’nin İnsani Gelişme Endeksi’nde ilk 15 ülke arasında yer alıyor: uzun ve sağlıklı bir yaşam, bilgiye erişim ve makul bir yaşam standardı. Anketler ve araştırmalar, Kanadalıların genel olarak dünyanın dört bir yanındaki insanlara göre hayatlarından daha mutlu ve daha memnun olduklarını gösteriyor. Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma Örgütü’ne (OECD) göre Kanada küresel olarak yedinci en yüksek memnuniyet seviyesine sahip ülkedir.

Çok Kültürlü Çevre

Kanada, çeşitliliği kucaklayan ve çok kültürlülüğü zenginlik sayan eşsiz bir kültüre sahip, misafirperver bir ülkedir. 1971 yılında Kanada, çok kültürlülüğü resmi devlet politikası haline getiren ilk ülke oldu. Kanada Başbakanı Justin Trudeau’ya göre, “Çeşitlilik Kanada’nın gücüdür. Kanadalıların farklı geçmişleri ve farklı hikayeleri, toplumumuzu ve ülkemizi güçlü kılan şeyin bir parçasıdır.” Göçmenler Kanada’daki büyümenin bel kemiğidir. Kanada nüfusunun dörtte biri ya yabancı doğumludur ya da göçmen bir ailede doğmuştur. Kanada’daki en büyük 10 görünür azınlık grubu Güney Asyalılar, Çinliler, Afrikalılar, Karayipler, Filipinliler, Latin Amerikalılar, Araplar, Güneydoğu Asyalılar, Batı Asyalılar ve Korelilerdir. Bir nüfus sayımı raporuna göre, Kanada’da 10’dan fazla din uygulanmakta ve yaklaşık 200’den fazla dil konuşulmaktadır.