İngiltere

Her zaman söylendiği gibi: “İngilizce en iyi, anavatanı olan İngiltere’de öğrenilir.” Dili, tarihi, kültürü ve yenilikçiliği ile tanınan İngiltere’de eğitim almak kesinlikle hayat değiştiren bir deneyimdir. İngiltere’de eğitim almayı seçmenin birçok akademik, finansal, kültürel ve sosyal avantajı vardır. Tarih, kültür, eğlence ve alışveriş için Avrupa’nın merkezi sayılan İngiltere’de İngilizce öğrenmeniz için birçok sebep var. Dünyadaki en iyi tiyatrolar, sanat galerileri ve müzeler bunlardan yalnızca birkaçı. Kraliyet Parklarında huzur bulabilir ya da rakipsiz gece hayatını keşfetmeye çıkmadan önce öğleden sonralarınızı canlandırmak için Thames Nehri boyunca bir tekne gezisine çıkabilirsiniz.

İngiltere kurumları sürekli olarak dünyanın en iyileri arasında yer alır ve yurtdışında eğitim görmek isteyen uluslararası öğrenciler için en iyi seçimdir. Birleşik Krallık’ta eğitim aldığınızda, farklı milletlerden insanlarla tanışır ve onların çok kültürlü geçmişlerini paylaşırsınız. Uluslararası öğrenciler 200’den fazla farklı ülkeden gelir ve Londra’yı dinamik ve kozmopolit bir şehir yapar.

Birleşik Krallık eğitim kurumları hükümet tarafından belirlenen standartlarını sürdürmelerini sağlamak için düzenli olarak izlenir. Birleşik Krallık’ta kullanılan öğretim ve çalışma metodolojisi, öğrencilere yaratıcı olma, beceri kazandırma ve özgüven geliştirme özgürlüğü verir. Öğrenciler, dünyanın önde gelen akademisyenleri ve uzmanları tarafından eğitim alma fırsatı yakalar.

Dünyanın en büyük eğitim kurumlarından ikisi olan Oxford ve Cambridge College’a ev sahipliği yapan İngiltere, her zaman çığır açan titiz eğitimiyle dünyaca ünlüdür. Times Higher Education’ın en iyi 40 üniversitesinden dördü dahil olmak üzere dünyanın en iyi üniversitelerinden bazıları Londra’da bulunmaktadır. Londra bir akademik mükemmeliyet merkezidir. 70’in üzerinde Nobel Ödülü sahibi, Londra üniversitelerinde okudu veya çalıştı. Margaret Thatcher, Queen Elizabeth, Desmond Tutu gibi dünya liderlerinden; Stephen Hawkings, Newton, Darwin, Ramanujan gibi büyük bilim adamları, Milton, Tennyson, Anthony Hopkins ve David Attenborough gibi edebiyat ve sanat devleri İngiltere’deki üniversitelerde bulundular.

Londra, öğrenciler için olağanüstü akademik destek ve olanaklar sunmaktadır. 150 milyondan fazla kitaba ev sahipliği yapan Britanya Kütüphanesi de dahil olmak üzere 120’den fazla farklı kütüphane bulunmaktadır. British Library’nin koleksiyonuna her yıl üç milyon yeni eşya ekleniyor. Londra’nın kültürel olanakları, kültürel açıdan zenginleştirici bir çalışma deneyimi arayan öğrenciler için idealdir. Londra’da 1000’den fazla müze ve galeri var ve bunların çoğu ücretsiz! Londra, öğrencilerin eğlenmesi için harika bir yer. En yeni filmleri izlemek için 100’den fazla sinema, İngiliz güneşinin tadını çıkarmak için 100’den fazla park, en yeni grupları keşfetmek için 350’den fazla canlı müzik mekanı, dünyanın dört bir yanından yemeklerin tadını çıkarmak için 5.000’den fazla restoran ve arkadaşlarınla eğlenmek için 7.000’den fazla bar ve pub var. Ayrıca bugün İngiltere ticaret, yenilikçilik ve iş dünyasında dünyaya liderlik eden müthiş bir ekonomidir ve aynı zamanda dünyanın en güçlü para birimlerinden birine sahiptir.